Alaves - Rayo Vallecano, wynik spotkania: 1-0

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na Estadio de Mendizorroza odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Alaves i Rayo Vallecano w ramach 28. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Alaves 1-0, a jedynego gola zdobyli gospodarze jeszcze przed przerwą. Mecz dostarczył wiele emocji i niezapomnianych momentów dla kibiców obu ekip.

Relacja z meczu piłki nożnej: Alaves vs Rayo Vallecano

Wczorajszy mecz na Estadio de Mendizorroza przyniósł zmagania pomiędzy drużynami Alaves i Rayo Vallecano w ramach 28. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 13:00, a emocje szybko sięgnęły zenitu. W 44. minucie padła pierwsza bramka meczu, którą strzelił Andoni Gorosabel dla drużyny gospodarzy po asyście Antonio Blanco. Alaves objęło prowadzenie 1-0, które utrzymało się do końca spotkania.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, jednak to Alaves była skuteczniejsza w wykończeniu akcji. Rayo Vallecano także stwarzało sobie okazje, ale nie zdołało pokonać bramkarza rywali.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Już w 13. minucie Isi Palazón z drużyny gości został ukarany, a w 28. minucie żółtą kartkę zobaczył Abdelkabir Abqar z Alaves. Kolejna kartka dla Rayo Vallecano została pokazana Alfonso Espino w 30. minucie.

Na boisku nie padły czerwone kartki, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn. Mimo starań, żadna z nich nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, co ustaliło ostateczny wynik spotkania - zwycięstwo Alaves 1-0 nad Rayo Vallecano.

Po tym zwycięstwie Alaves ma przed sobą trudne mecze z Athletic Club, Real Sociedad i Granada CF, natomiast Rayo Vallecano zmierzy się kolejno z Real Betis, Celta Vigo i Getafe. Kibice obu drużyn już nie mogą doczekać się kolejnych emocji na boisku!