Spotkanie Rayo Vallecano - Sevilla zakończone wynikiem 1-2

W meczu 23. kolejki La Ligi drużyna Rayo Vallecano podejmowała Sevillę na Estadio de Vallecas. Spotkanie, które odbyło się siedem dni temu, zakończyło się zwycięstwem gości 2-1. Zarówno wynik na przerwę, jak i ten końcowy wskazywał na triumf Sevilli, która potwierdziła swoją dominację na boisku.

Relacja z meczu Rayo Vallecano - Sevilla

W sobotni wieczór na Estadio de Vallecas odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużynami Rayo Vallecano i Sevilla. Mecz ten stanowił część 23. kolejki La Liga, a emocje sięgały zenitu wśród kibiców obu ekip.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 19. minucie na listę strzelców wpisał się Youssef En-Nesyri, dając prowadzenie gościom z Sevilli. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 29. minucie Isi Palazón wyrównał wynik po asyście A. Espino.

Sevilla jednak nie zamierzała ustępować i jeszcze przed przerwą ponownie objęła prowadzenie. Youssef En-Nesyri zdobył swojego drugiego gola w 45. minucie, ustalając wynik na 1-2 na korzyść drużyny gości.

Druga połowa spotkania była pełna walki i determinacji, jednak żadna z drużyn nie była w stanie zmienić rezultatu. Ostatecznie Sevilla opuściła Estadio de Vallecas z trzema punktami na koncie, pokonując Rayo Vallecano 2-1.

Mecz nie obył się bez emocji, co potwierdzają liczne kartki przyznane przez sędziego. Zarówno gospodarze, jak i goście musieli zmagać się z dyscyplinarnymi karami. Żółte kartki otrzymali Stole Dimitrievski oraz Miguel Crespo z Rayo Vallecano, a także Isaac Romero, Marcos Acuña oraz Hannibal Mejbri z Sevilli.

Warto zaznaczyć, że żadna z drużyn nie zanotowała czerwonych kartek, co świadczy o zaciętości pojedynku, który toczył się głównie na poziomie fair play.

Rayo Vallecano teraz czekają trudne starcia z takimi rywalami jak Real Madrid, Girona i Cadiz, natomiast Sevilla zmierzy się kolejno z Valencią, Realem Madryt oraz Realem Sociedad. Kibice obu drużyn już nie mogą doczekać się kolejnych emocji na hiszpańskich boiskach La Liga.