Rayo Vallecano - Barcelona, wynik meczu - 1-1

W dniu 25 listopada 2023 roku na Estadio de Vallecas odbył się mecz pomiędzy drużynami Rayo Vallecano i Barcelona w ramach 14. kolejki La Liga. Mecz zakończył się remisem 1-1, a gospodarze prowadzili 1-0 na przerwę.

Estadio de Vallecas gościł emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Rayo Vallecano a Barcelona. Mecz odbył się 25 listopada 2023 roku o godzinie 13:00 w ramach 14. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii. Ostateczny rezultat to remis 1-1, z bramkami strzelonymi przez Unai Lópeza dla gospodarzy w 39. minucie oraz przez F. Lejeune'a dla gości w 82. minucie.

Atmosfera na stadionie Estadio de Vallecas była elektryzująca, kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje zespoły przez całe 90 minut. Rayo Vallecano zaskoczyło faworyzowanego przeciwnika, prowadząc od 39. minuty po trafieniu Unai Lópeza, który wykorzystał asystę od . Barcelona, mimo wielu okazji strzeleckich w pierwszej połowie, nie była w stanie odrobić straty do przerwy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Barcelona kontrolowała mecz, a Rayo Vallecano bronili swojej bramki. Jednak w 82. minucie F. Lejeune doprowadził do wyrównania, co wywołało ogromną euforię wśród kibiców gości. Mimo desperackich prób obu zespołów, wynik nie uległ zmianie do końca meczu.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, sędzia pokazał żółte kartki Alfonso Espino, Unai Lópezowi i Radamelowi Falcao z Rayo Vallecano oraz Pedriemu, Oriolowi Romeu, João Félixowi i Frenkie de Jongowi z Barcelona. Dodatkowo Radamel Falcao z gospodarzy został ukarany czerwoną kartką. Dyscyplinarnie ukaranym zawodnikiem gości również okazał się João Félix. Obydwie drużyny musiały obejść się bez wyróżniających się zawodników do końca meczu.

Rayo Vallecano w najbliższym czasie zmierzy się z Athletic Club, Yeclano i Celtą Vigo, natomiast Barcelona czekają konfrontacje z FC Porto, Atletico Madrid i Gironą. Trzeba przyznać, że obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co napawa optymizmem przed kolejnymi emocjonującymi spotkaniami w La Liga.