Spotkanie między Rayo Vallecano i Granada CF zakończone wynikiem 2-1 dnia 2024-05-15 17:30

Na Estadio de Vallecas doszło do emocjonującej konfrontacji pomiędzy drużynami Rayo Vallecano i Granada CF. W środowym meczu 36. kolejki La Liga gospodarze zwyciężyli 2-1, prowadząc już 1-0 do przerwy. To spotkanie, które odbyło się 15 maja o godzinie 17:30, dostarczyło kibicom wielu emocji i zaciętej walki na boisku.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Rayo Vallecano (Gospodarz) przeciwko Granada CF (Goście)

• Jorge de Frutos 80' (2-0)
  • L. Boyé 89' (2-1, asysta Sergio Rodelas)

Relacja z meczu

W ciepłe popołudnie 15 maja, Estadio de Vallecas w Madrycie gościło elektryzujące starcie pomiędzy Rayo Vallecano a Granada CF. Atmosfera na stadionie była niesamowita, fani gospodarzy zapełnili trybuny, nadając meczowi wyjątkowego charakteru. Sędzia Isidro Diaz de Mera Escuderos, doświadczony arbiter z Hiszpanii, miał niełatwe zadanie, by utrzymać porządek na boisku.

Mecz rozpoczął się w sposób dramatyczny. Już w 5. minucie Radamel Falcao zobaczył żółtą kartkę za ostre wejście, a chwilę później, Óscar Trejo dostał czerwoną kartkę, co zmusiło gospodarzy do gry w dziesiątkę przez prawie cały mecz. Pomimo tego, Rayo Vallecano nie zamierzało się poddawać.

W 23. minucie F. Lejeune przejął piłkę po rzucie rożnym i uderzył ją z pierwszej piłki, pokonując bramkarza Granady i otwierając wynik spotkania na 1-0. Kibice Rayo oszaleli z radości, a Estadio de Vallecas eksplodowało w wybuchu euforii.

Gra była intensywna i pełna emocji. W 31. minucie Unai López otrzymał żółtą kartkę, co było wynikiem zaciętej walki o dominację w środku pola. Goście z Granady nie pozostawali dłużni; w 42. minucie Theo Corbeanu również został upomniany przez sędziego.

Drugą połowę rozpoczęto z ogromnym napięciem, a obie drużyny walczyły o każdy centymetr boiska. W 57. minucie Alfonso Espino z Rayo Vallecano został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Gospodarze, pomimo gry w osłabieniu, bronili się dzielnie.

Granada, zdeterminowana, by wyrównać, wprowadziła kilka zmian w składzie, ale to Rayo Vallecano było skuteczniejsze. W 80. minucie Jorge de Frutos strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, co wydawało się przypieczętować ich zwycięstwo.

Jednak Granada nie poddała się. W 83. minucie José Callejón otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią, a w 89. minucie L. Boyé, po pięknej akcji z asystą Sergio Rodelas, zdobył bramkę kontaktową na 2-1. Mecz stał się jeszcze bardziej napięty, a Rayo musiało bronić się do ostatniego gwizdka.

Kiedy sędzia doliczył czas, emocje sięgnęły zenitu. W 90. minucie Randy Nteka z Rayo oraz Carlos Neva z Granady zobaczyli żółte kartki za przepychanki. Fani obu drużyn wstrzymali oddech, czekając na ostateczny rezultat.

Ostatecznie, Rayo Vallecano, mimo gry w osłabieniu przez niemal cały mecz, utrzymało przewagę i zwyciężyło 2-1. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn jako przykład determinacji i nieustępliwości w walce o trzy punkty.