Na stadionie Estadi Olímpic Lluís Companys miał miejsce mecz Barcelona kontra Rayo Vallecano zakończony wynikiem 3-0

Barcelona zdominowała Rayo Vallecano w 37. kolejce La Liga, odnosząc pewne zwycięstwo 3-0 na Estadi Olímpic Lluís Companys. Spotkanie, które miało miejsce w sobotę, 19 maja, rozpoczęło się z przewagą gospodarzy, którzy schodzili na przerwę z wynikiem 1-0. Drużyna z Katalonii dołożyła dwa kolejne gole w drugiej połowie, co przypieczętowało ich triumf w tym starciu.

Przebieg meczu: Barcelona - Rayo Vallecano

Mecz pomiędzy drużynami: Barcelona (Gospodarz) przeciwko Rayo Vallecano (Goście)

Sędzia Główny: Jesus Gil Manzano, Hiszpania

Bramki: R. Lewandowski 3' (1-0, Lamine Yamal), Pedri 72' (2-0), Pedri 75' (3-0, R. Araujo)

Żółte kartki Gospodarze: Lamine Yamal 10', Raphinha 31', Pau Cubarsí 37', João Cancelo 90'

Żółte kartki Goście: Abdul Mumin 23', Óscar Valentín 50'

Opis meczu

Na Estadi Olímpic Lluís Companys w Barcelonie, w jednym z najważniejszych meczów 37. kolejki La Liga, gospodarze zmierzyli się z Rayo Vallecano. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00, a na trybunach zasiadło tysiące kibiców, tworząc niesamowitą atmosferę. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jesus Gil Manzano, oczekiwania były ogromne, zwłaszcza że Barcelona walczyła o utrzymanie wysokiej pozycji w tabeli.

Już w 3. minucie meczu, Robert Lewandowski udowodnił swoją nieocenioną wartość dla drużyny gospodarzy. Po znakomitym podaniu Lamine Yamala, polski napastnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Rayo, dając Barcelonie prowadzenie 1-0. Stadion eksplodował radością, a kibice nie mogli powstrzymać emocji, które towarzyszyły tej cudownej akcji.

W 10. minucie Lamine Yamal otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie, co lekko ostudziło radość po wcześniejszej bramce. Rayo Vallecano próbowało odpowiedzieć, jednak defensywa Barcelony była tego dnia bardzo solidna. W 23. minucie Abdul Mumin z Rayo zobaczył żółtą kartkę za faul taktyczny, co pokazywało, że mecz nie będzie łatwy dla żadnej ze stron.

W 31. minucie Raphinha również został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie, co podkreślało napiętą atmosferę na boisku. Rayo starało się przełamać defensywę Barcelony, ale ich wysiłki nie przynosiły oczekiwanych efektów. Kolejna żółta kartka dla gospodarzy pojawiła się w 37. minucie, kiedy to Pau Cubarsí faulował rywala.

Po przerwie, w 50. minucie, Óscar Valentín z Rayo otrzymał żółtą kartkę za brutalny faul. Barcelona jednak nie zamierzała zwalniać tempa. W 72. minucie Pedri podwyższył prowadzenie na 2-0, wykonując precyzyjny strzał, którego bramkarz Rayo nie był w stanie obronić.

Nie minęły trzy minuty, a Pedri ponownie wpisał się na listę strzelców. W 75. minucie, po fantastycznej asyście Ronalda Araujo, młody pomocnik Barcelony zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ustalając wynik na 3-0. To był moment, który definitywnie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

W doliczonym czasie gry João Cancelo otrzymał żółtą kartkę, kończąc serię kartek w tym emocjonującym spotkaniu. Barcelona zdominowała mecz, pokazując swoją klasę i skuteczność przed własną publicznością. Rayo Vallecano, mimo ambitnych prób, nie było w stanie zagrozić drużynie Xaviego.

Na koniec spotkania kibice Barcelony mogli świętować pewne zwycięstwo swojej drużyny, która zagrała koncertowo w każdym aspekcie gry. Mecz ten tylko potwierdził, że Estadi Olímpic Lluís Companys jest twierdzą nie do zdobycia w tym sezonie.

Następne mecze dla Barcelona: Sevilla, Athletic Club.